Wyciągi i stacje narciarskie

Zaplanuj zimowy wyjazd marzeń! Odkryj stacje narciarskie Zakopanego i Białki Tatrzańskiej. Ciesz się idealnie przygotowanymi trasami, nowoczesnymi wyciągami i malowniczymi widokami. Bez względu na Twoje umiejętności, znajdziesz tu coś dla siebie. Zarezerwuj karnet już teraz i przeżyj niezapomniane chwile na stoku. Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty. Do zobaczenia na stoku!

Stacja narciarska Polana Szymoszkowa

POLANA SZYMOSZKOWA - to stacja narciarska, której niezaprzeczalnym atutem są przepiękne widoki na panoramę Tatr. Dla narciarzy i snowboardzistów dostępne są dwie koleje linowe. Duża kolej sześcioosobowa biegnąca na szczyt Gubałówki to propozycja dla wprawnych w zjeździe oraz turystów żądnych widoków. Przy górnej stacji znajdują się bary i restauracje z panoramicznym widokiem. Mniejsza kolej biegnąca do połowy stoku to idealna propozycja to początkujących adeptów sportów zimowych, którzy w bezpieczny sposób chcą szkolić swoje umiejętności. Przy dolnej stacji kolei znajduje się KidsPark Szymoszkowa, a w nim taśma dla najmłodszych narciarzy i snowboardzistów. Pod fachowym okiem instruktora dzieci mogą po raz pierwszy stanąć na jednej lub dwóch deskach i poprzez zabawę rozpocząć swoją przygodę ze sportem na śniegu.

www.szymoszkowa.pl

Ośrodek narciarsko rekreacyjny Harenda

To zimowa stacja sportowa wraz z zespołem wyciągów, tras narciarskich i snowboardowych, szkołą narciarską z wypożyczalnią sprzętu zimowego oraz zapleczem gastronomicznym zlokalizowany jest na osiedlu Harenda w Zakopanem.Na terenie Ośrodka znajdują się: kolej krzesełkowa 4 osobowa, 3 wyciągi orczykowe, wypożyczalnia sprzętu sportowego, budynek szkoły narciarskiej, Karczma Regionalna Harenda na ponad 350 osób, taras widokowy, 4 parkingi. Dojazd do Ośrodka odbywa się wprost z drogi krajowej E 7 (Zakopianka) - zjazd na wysokości dzielnicy Ustup Olcza, prowadzącą do dolnej stacji kolei, w pobliżu, której znajdują się parkingi. Dojazd z centrum Zakopanego ulicą Kasprowicza przez Spyrkówkę prosto na Harendę.

www.harendazakopane.pl

Gubałówka

Do państwa dyspozycji są dobrze przygotowane przez ratraki oraz sztucznie zaśnieżane trasa narciarsko snowboardowa "Gubałówka" i "Polana Gubałówki". Miłośnikom snowboardu polecamy halfpipe o długości 100m, nachyleniu 16%, wysokości ścian 2,2m oraz szerokości 13m. Tym, którym "białe szaleństwo" przysparza więcej problemów niż radości pospieszą z pomocą fachowcy ze szkoły narciarskiej na Polanie Gubałówki.
Po półgodzinnym spacerku grzbietem Gubałówki dochodzimy do Butorowego Wierch, gdzie zjeżdżając dwuosobową koleją krzesełkową można wrócić do Zakopanego. Przejazd koleją krzesełkową Butorowy Wierch dostarcza niezapomnianych wrażeń, nie tylko ze względu na pięknie widoczną panoramę Tatr, ale również ze względu na ciszę i spokój. Zimą zapraszamy na Butorowy Wierch skąd prowadzą najwspanialsze szlaki biegowe.

www.pkl.pl

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Kompleks tras narciarskich położony w Białce Tatrzańskiej w gminie Bukowina Tatrzańska na wschodnich zboczach Kotelnicy (918 m n.p.m.) i Jankulakowskiego Wierchu (934 m n.p.m.). kolej linowa 6 os. z osłonami przeciwwietrznymi, podgrzewanymi siedzeniami o długości 1090 m, czas wyjazdu – 4 min. Kolej linowa 6 os. o długości 1350 m, czas wyjazdu - 4,5 min. Kolej linowa 4 os. o długości 800 m. Kolej linowa 4 os. o długości 540 m. kolej linowa 3 os. o długości 1380 m. 2 wyciągi narciarskie orczykowe o dł. 690m każdy, wyciąg talerzykowy o dl. 300 m, obok znajduje się profesjonalny snow park. Do dyspozycji jest 8 tras narciarskich, nartostrady zostały tak wytyczone aby mogli korzystać z nich narciarze i snowboardziści posiadający różne umiejętności jazdy.

www.bialkatatrzanska.pl

Grapa Ski

Do Waszej dyspozycji wyprzęgana 4-osobową kolej krzesełkową o długości 900 m., różnicy wzniesień 151 m. i przepustowości 2 400 osób/godzinę. Wjedziecie nią na górę w ciągu kilku minut. W tej podróży w pogodne dni towarzyszyć Wam będą wspaniałe widoki Tatr, a wieczorami zapierający dech zachód Słońca znikającego za Babią Górą. Posiadamy także 3 wyciągi orczykowe: jeden o długości 120 m tzw. „Ośla łączka”, przewyższeniu 14 m i przepustowości 400 osób/godzinę, drugi po lewej stronie wyciągu krzesełkowego, o długości 400 m, przewyższeniu 77 m i przepustowości 900 osób na godzinę trzeci (w przygotowaniu) po prawej stronie wyciągu krzesełkowego, o długości 400 m, przewyższeniu 86 m i przepustowości 900 osób na godzinę.

www.grapa.ski

Zebra Ski

To zimowa stacja sportowa wraz z zespołem Wyciągi narciarskie "Zebra" zlokalizowane są w Białce Tatrzańskiej pomiędzy Kaniówką, a Banią i Kotelnicą. Znajdują się tu świetne trasy narciarskie o długości 750 i 200 metrów. Na górę zawiezie nas wyciąg talerzykowy.
Przygotowana trasa ma przepustowość od 400 do 750 osób na godzinę, a stok ma różnicę wzniesień 112 metrów i zakończony jest wypłaszczeniem. Stok jest położony od strony wschodniej. "Zebra" jest przygotowana do przyjęcia narciarzy zarówno w dzień jak i w nocy, o czym świadczy zamontowane oświetlenie.

www.zebra-ski.pl